Csőd, felszámolás, kényszertörlés
Gazdasági tevékenység folytatása esetén felmerülhet átmeneti vagy végleges fizetési nehézség, vagy olyan jellemzően adminisztratív mulasztás, ami a cég megszüntetéséhez vagy megszűnéséhez vezethet.
Irodánk akár az adós, akár a hitelező oldalán teljes körű jogi tanácsadást és érdekképviseletet biztosít ügyfeleinek az alábbi eljárásokban.
Csődeljárás
Az eljárás célja az adós fizetésképtelenségének a megszüntetése és az adós működésének a helyreállítása.
Ennek érdekében a fizetésképtelen vagy a fizetésképtelenséggel fenyegető helyzetben lévő adós fizetési haladékot (csődvédelmet kap) kap és akár 1 év is rendelkezésre áll a hitelezőkkel való csődegyezség megkötésre és a működés folytatására.
Reorganizációs eljárás
Ez egy gazdasági szempontok szerint lefolytatott eljárás, melynek célja a pénzügyi nehézségekkel küzdő vállalkozás vagyoni, pénzügyi, fizetőképességi helyzetének javítása és ezzel tovább működésének biztosítása.
A felszámolási eljárás
A felszámolási eljárás a fizetésképtelen gazdálkodó szervezetek jogutód nélküli megszüntetésére szolgáló eljárás. Célja a hitelezők kielégítése törvényben meghatározott módon.
Kényszertörlési eljárás
A kényszertörlési eljárás célja, hogy a cégbíróság véglegesen törölje a cégnyilvántartásból a jogszabályokkal ellentétesen működő vagy működésképtelen társaságokat.
A kényszertörlés oka jellemzően azt hogy a cég valamely törvényi kötelezettségét (adóbevallás elmulasztása, beszámoló közzétételének elmulasztása) nem teljesíti, jellemzően a NAV kezdeményezi az adószám törlésével.
Kényszertörlés esetén a kényszertörlés alá került cégnek 90 napja van a törvényes működés helyreállítására.